Dentální nit nebo mezizubní kartáček?

19. 10. 2017
Dentální nit nebo mezizubní kartáček?

Pro čištění mezizubních prostorů jsou mezizubní kartáčky vhodnější než nit a jejich použití je také výrazně jednodušší.

Užiteční pomocníci - Pro čištění mezizubních prostorů jsou mezizubní kartáčky vhodnější než nit a jejich použití je také výrazně jednodušší.
Kartáček na zuby, zubní pasta, zubní nit. Tyto tři produkty pro každodenní dentální hygienu se obvykle nacházejí v každé koupelně. Ale stále větší množství koupelnových skříněk ukrývá ještě něco jiného - neuvěřitelně malé kartáčky s barevnou rukojetí: mezizubní kartáčky.

Užiteční pomocníci - Poranění způsobené zubní nití
Poranění způsobené zubní nití
Mezizubní kartáčky jsou ve skutečnosti pro čištění mezizubních prostor mnohem lepší než voskovaná zubní nit. Zde jsou dva důvody, proč:
Za prvé, protože dobrý úmysl čistit mezizubní prostory zubní nití často vede k poranění. Pokud na nit působíte příliš velkou silou, vlákno pořeže vaše dásně. Poranění dásní umožňuje proniknutí infekce a působení škodlivých bakterií.

Užiteční pomocníci - Zubní nit je neefektivní
Zubní nit je neefektivní
Za druhé i nejlepší zubní nit je dobrá pouze pro čištění předních zubů. Všechny ostatní zuby jsou anatomicky tvarované tak, že mezi ně není možné efektivně dosáhnout dentální nití a vyčistit celý mezizubní prostor. Jejich boční plochy jsou vyduté, takže nit mine tyto prohlubně, aniž by je vyčistila. Člověk se tak ukolébá falešným pocitem bezpečí, že udělal všechno správně pro ústní hygienu. Parodontitida, zákeřné onemocnění, může klidně vzniknout, aby tiše a nevyhnutelně, dříve nebo později vedla ke ztrátě zubů.

Užiteční pomocníci - Vhodné i pro kritické oblasti
Vhodné i pro kritické oblasti
To je důvod, proč se mezizubní kartáčky CURAPROX CPS prime stávají stále populárnějšími. Jsou k dispozici samostatně, v různých velikostech, dle vašich požadavků a jsou vyrobeny z extrémně tenkých drátků CURAL ®. Žádný jiný dodavatel nemá tak malé, jemné a přesto silné a trvanlivé kartáčky. Dlouhá vlákna se dostanou do všech důležitých míst a mezer mezi zuby a vyčistí tyto prostory jemně a bez poškození. Při správném použití brání vzniku zápachu z úst, zubnímu kazu v mezizubních prostorech a paradontóze.
Obecná představa je, že si člověk musí na používání mezizubních kartáčků a jejich aplikaci složitě zvykat. Opak je pravdou, mezizubní kartáčky CURAPROX jsou velmi jemné a jejich použití je velmi snadné: stačí zasunout dovnitř a ven a je to!

zdroj: https://www.curaprox.com

Zpět na přehled novinek