Sem nám můžete napsat svůj dotaz, připomínku nebo pochvalu :)

Odeslat dotaz
31. 7. 2021
Zdeněk Beran

Je mi 77 let a již od mládí mám namísto předních hořejších zubů zlatý můstek (4 pilířové zuby a 4 mezičleny) Můstek je stále pevný a vpořádku, avšak fazetky zubů jsou po letech již opotřebeny natolik, že zlato pod nimi vystupuje velmi silně na povrch. Existuje nějaká možnost opravy, mimo zhotovení nového můstku? V jakých cenových relacích by se takováto oprava pohybovala?

3. 8. 2021
Bono DENT

Dobrý den, cenovou kalkulaci Vám musí udělat váš ošetřující lékař, podle jeho platného ceníku.

30. 7. 2021
Eva Válková

Dobrý den .Chtěla jsem se zeptat jestli trhate zub s analgosedaci(midozelam).děkuji

2. 8. 2021
Bono DENT

Dobrý den, ne, pouze v lokálním umrtvení.

9. 4. 2021
Jan Šindelář

Dobrý den,
mám pětku nahoře mrtvý zub. Před 3 lety mi paní zubařka endodonticky ošetřila zubní kanálky, ale zub vyplnila amalgámovou plombou z důvodu, že již asi zub dlouho nevydrží. Nyní moje nová paní zubařka chce plombu vyměnit za bílou. Doporučili byste tento postup?
Děkuji

14. 4. 2021
Bono DENT

Dobrý den, ano, bílá výplň zub zpevní více, ale také záleží, v jak velkém rozsahu stávající výplň je a kolik zbývá zubu samotného.

25. 2. 2021
Tereza Kicurova

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...
Mám kamarádku, která má přední zuby na hoře 3 křivé
Chtěla by si je nechat vytrhnout a nechat si udělat umělé, je to možné? Děkuji za odpověď.

2. 3. 2021
Bono DENT

Dobrý den, křivé zuby se řeší rovnátky, ne trháním. Doporučuji návštěvu ortodontisty.

13. 2. 2021
eva kmanová

Dobrý den ,chtěla bych se prosím teoreticky zeptat...Mám už několik měsíců bolest dásně a to pouze v jednom místě, resp.pod jedním zubem ( přední 1 dole), která je ale dle vyšetření a rentgenu zdravá a bez kazu.........prý pravděpodobně počínající paradentoza ,která mi byla tak nějak diagnostikována,se mi nezdá pravděpodobná..nemám jinak žádné potíže s odhalováním krčů,dásně mi nekrvácí .atd..Mám ale na stejné straně 8 čku s kazem.(která bolí pouze po skusu) .Je možné ,že by se zánět pocházející od 8ky,prosákl i o několik zubů dál,právě pod onu bolestivou jedničku? (tato bolestivá jednička ( je ještě citlivá na chlad) ) bolest trvá už několik měsíců..masáže Herbadentem vůbec nepomáhají)..Velmi mě to trápí,protože bolest se během dne kdykoliv objeví a trvá v kuse i 14 dní..(zejména při stresu,napětí ,bolest začne a pak přetrvává.) v práci pak 8 hodin trpím...Děkuji Vám předem za odpověd.

23. 2. 2021
Bono DENT

Dobrý den, je nepravděpodobné, že by se bolest od dolní osmičky přesunula k přednímu zubu. Pokud byl zub řádně vyšetřen a není vidět příčina a udáváte citlivost na chlad, může být skutečně jen přecitlivělý.

10. 2. 2021
Jaroslava Houšková

Dobrý den, prosím o Váš názor...Dcerka 3,5 roku má dle zubaře 4 horní přední zoubky zkažené a stoličky také. Stoličky se prý pokusí opravit ale přední zoubky prý opravit nezkusí a vytrhne.Prý začne zoubek vrtat a pak až zjistí jestli je opravitelný a nebo na vytržení. Pokud nebudeme chtít vytrhnout tak ho zavložkuje a my si máme sehnat někoho jiného kdo to opraví..Dcera si na žádnou bolest nestěžuje, kouše vše i tvrdé např. mrkev...Když tam přední zoubky prý necháme, tak jí nevydrží do výměny za stálé...Prosím o Váš názor, budu Vám moc vděčná.Děkuji, ¨JH

23. 2. 2021
Bono DENT

Dobrý den, záleží , jak moc jsou zuby prokažené a také na tom, jak dobře dítě spolupracuje při ošetření lékařem. To je pro nás hlavní faktor, podle kterého se řídíme u rozhodování, zda u dítěte zuby spravovat či vytáhnout.

9. 2. 2021
Dagmar Kořistková

Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu či názor, zda je nutno si nechat vysekat dolní osmičky, které mě nebolí, jelikož ani nejsou prořezány a je mi už 53 let. Zda je možné, že mi někdy v budoucnu nastane problém?Děkuji za Vaši odpověď. D.K.

9. 2. 2021
Bono DENT

Dobrý den, záleží, jak jsou v kosti uloženy, zda kolem nich není např.cysta, což je potřeba posoudit podle velkého rentgenu / ortopantomogramu/.

1. 2. 2021
Kristina Kladivová

Dobrý den, chtěla bych hlavně Paní Mlčákovou pochválit. Je velmi příjemná a hodná zubařka, mám je moc ráda. Od první návštěvy chodím k zubařce ráda ničeho se nebojím...

2. 2. 2021
Bono DENT

Děkujeme

3. 1. 2021
Petr

Dobrý den,
v polovině prosince mi můj zubař předal částečnou zubní náhradu do horní čelisti. Bohužel se mi při nošení dělá špatně, je to i stále horší. dávicí reflex se dostavuje velmi rychle.
Zkoušel jsem nějaké rady (cucání bombonu, apod.), ale bez výsledku. Podobné problémy jsem měl i jako dítě při nošení rovnátek - nakonec jsem je nenosil vůbec.
Přemýšlím, zda by nemohla pomoci skeletová náhrada, ale zároveň nevím, zda by to pomohlo. Také by se mohlo stát, že zaplatím a stejně nebudu náhradu snášet.
Tato náhrady na zadní zuby horní čelisti mi byla dána zejména proto, abych šetřil přední zuby. Možná je pro mne schůdná varianta cíleného šetření chrupu, tedy vyhýbání se třeba oříškům, gumovému pečivu, apod.
Co lze poradit?
Děkuji moc za odpověď a přeji hezké dny.

4. 1. 2021
Bono DENT

Ano, skeletová náhrada má redukovanou desku přes horní patro, proto by pro vás mohla být řešením.

24. 12. 2020
Sofie Mertová

Dobrý den, po domácím bělení zubů pomocí gelu se mi objevyly bůlé skvrny na zubech, poradili byste mi co s tím ? Popřípadě jestli zajít k lékaři či skvrny postupně splynou?

4. 1. 2021
Bono DENT

Dobrý den, skvrny bývají přítomny v průběhu bělení a po té zmizí.

9. 10. 2020
marie

Dobrý den,mému synovi je 10 let.Při čištění zubů někdy brečí,že ho zuby bolí.Je spousta potravin,které vůbec není schopen rozkousat,třeba oříšky,že mu dělají nepříjemný pocit na zubech.Zub mu už vrtali před rokem a v pohodě,ovšem teď při posledním vrtání šíleně vyváděl,že to je tak nepříjemný pocit,že se to nedá vydržet.Ptala jsem se p.doktorky,jestli ho to opravdu může tak bolet a tvrdila,že ne,že je to spíše psychika.Jak se taková citlivost dá zjistit a čím mu pomoci?

13. 10. 2020
Bono DENT

Citlivost zubů je subjektivní pocit, který se nedá nijak zjistit. Určitě je ale třeba důsledná prohlídka zubů ,pokud dítě zvládne určitě i rentgen, aby se vyloučila přítomnost kazů. Vrtání dočasných zubů u dětí je stejně nepříjemné jako vrtání stálých zubů u dospělých.

6. 12. 2019
Kateřina Mezníková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro skoro čtyřleté dítě vhodný elektrický zubní kartáček? Pokud ano, zvolit rotační nebo raději sonický kvůli šetrnosti pro dětské zoubky? Samozřejmě bychom na čištění dohlédli a popřípadě i dočišťovali či měnili s manuálním kartáčkem. Děkuji za odpověď.

12. 12. 2019
Bono DENT

Dobrý den, u dětí je nejdůležitější motivace k čištění zoubků, pokud zvládáte čištění s klasickým kartáčkem
není důvod pořizovat elektrický, pokud však dítě bude s el.kartáčkem lépe motivované k čištění, určitě jej můžete vyzkoušet.

1. 12. 2019
Zuzana Rubnerova

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, zda je možné na vlastní žádost si nechat vytrhnout dvě jedničky a nechat si udělat implantáty? Jedná se o křivé zuby, jsou zdravé. Bohužel v dnešní době nedostatku ortodontistu u nás v kraji, dlouhé době čekací a ještě delší době nošení rovnatek, bych volila tuto variantu. Dekuji

3. 12. 2019
Bono DENT

Pokud jsou Vaše zuby zdravé, předpokládám, že žádný stomatolog Vám je nevytrhne. Rozhodně doporučuji návštěvu ortodontisty.

6. 11. 2019
Jiří Špaček

Dobrý den, asi za týden jdu k zubaři na vrtání jedničky, chci se zeptat jestli je toto vrtání bolestivé i s injekcí?

6. 11. 2019
Bono DENT

Při aplikaci anestezie naši pacienti při vrtání bolest necítí.

24. 10. 2019
Kristýna Adamová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné si na vlastní žádost nechat vytrhat zuby. Nahoře mám už jen 5 zubů. Dole mi chybí dva. Mám je ve špatném stavu a bohužel si nemohu dovolit si je nechávat spravit z finančních důvodů. Jsem matka samozivitelka a opravdu takové peníze nemám. Chtěla bych si je nechat vytrhat a udělat obyčejné nasazovací. Myslíte že by to bylo možné? Děkuji

29. 10. 2019
Bono DENT

Dobrý den, záleží , v jakém stavu stávající zuby jsou. Lékař posoudí dle vyšetření a rentgenů, jaký je ideální další postup. U nás v ordinaci se zuby, které nejsou ještě určené k trhání, snažíme zachránit.

1. 10. 2019
Eva

Dobrý den, chtěla bych konzultovat postup s výměnou můstku. Před měsícem mi lékařka sundala můstek s tím, že mi musí přeléčit jeden zub pod můstkem. Zub mi vyplnila nějakou výplní, která má zub "umrtvit", podotýkám, že zub mě nebolel, zato mám velmi citlivý ten druhý zub pod můstkem - při doteku pálivá bolest. Lékařka mi tvrdí, že ten citlivý je v pořádku a znova mi vyměnila vložku v tom druhém a zase budu čekat dalších 6 týdnů, než mi to opět vydělá. Dokonce mi pohrozila, že mi ten nebolavý zub vytrhne... Nevím, jak se zachovat, přes všechna upozornění, že mě ten zub nebolí, ale bolí jiný je postup stále stejný, citlivý - bolavý zub mám prý čistit hojivou zubní pastou... Budu moc vděčná za odpověď a radu. Děkuji. Eva

2. 10. 2019
Bono DENT

Dobrý den, pokud své lékařce nedůvěřujete, zkuste lékaře změnit. Každý lékař má své postupy .

23. 9. 2019
Lenka Pokorná

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli děláte i implantáty a na kolik vyjde jeden zub, jedná se o stoličku ?

30. 9. 2019
Bono DENT

Dobrý den, na implantaci odesíláme k zubním chirurgům.

18. 9. 2019
Hana Konečníková

Dobrý den,

ráda bych se informovala, zda přijímáte nové pacienty? Předem děkuji.

S pozdravem

Hana Konečníková

30. 9. 2019
Bono DENT

Dobrý den, bohužel nové pacienty nepřijímáme.

7. 9. 2019
Ondra stepanek

Bojím se že vyrostou a skazí se mi zuby (máme to v rodině)

9. 9. 2019
Bono DENT

Když se o ně budete pečlivě starat, budou zdravé. O kazivosti zubů z 90% rozhoduje kvalita čištění zubů.

2. 9. 2019
Martín Blažek

Dobrý den, chodím teď k nové zubařce, a za každou návštěvu tam nechám šílené peníze, když ty částky byli do 5 tisíc bral jsem to. Ale teď to přesahuje a co návštěva zubaře to platím víc než 5 tisíc,a to mi jen spravuje kazy a sem tam vyčistí kanálky. Je to normální a jak zjistím že mi dělá jen to nejnutnější a nedělá si ze mě kasičku. Děkuji za odpověď, pěkný den přeji

2. 9. 2019
Bono DENT

Dobrý den , pokud své lékařce nedůvěřujete, najděte si lékaře, který Vám bude vyhovovat.