Diagnodent

1. Diagnodent

je přístroj, který využívá metody laserové fluorescence k detekci zubního kazu. Jedná se o bezbolestný zákrok, díky kterému zjistíme i počínající skrytý kaz na žvýkacích ploškách zubů, zvláště u dětí a dorostenců.

více...
Apexlokátor

2. Apexlokátor

slouží k přesnému změření pracovní délky kořenových kanálků, před jejich opracováním při endodontickém ošetření, bez nutnosti použít rentgenového záření. Tím se snižuje biologická zátěž organismu při ošetření mrtvých zubů.

více...
Endomotor

3. Endomotor

Používá se pro strojovou endodoncii. Pohání endo nikl-titanové nástroje, které kořenové kanálky čistí, opracovávají a připravují je k jejich zaplnění. Endomotor umožňuje nastavení rychlosti otáčení a kroutícího momentu pro každý jednotlivý kořenový nástroj. Tím zachráníme zuby, které by jinak byly určeny k vytržení. Kombinace apexlokátoru a endomotoru je nezbytná pro moderní a kvalitní ošetření kořenových kanálků.

více...
Intraorální rentgen (RTG)

4. Intraorální rentgen (RTG)

Naše rentgeny využívájí nejnovější, nejmodernější technologie a vyhovují všem požadavkům, speciálně v digitální intraorální radiografii (radioviziografii), která je velmi šetrná co se týče dávek záření a zároveň výrazně přesnější než tradiční rtg technika na bázi rtg filmu a jeho vyvolávání. Přináší vysokou zobrazovací kvalitu jednotlivých dentálních snímků, nepostradatelnou pro provedení kvalitní diagnostiky a léčby. Pro pacienta také znamená komfort a úsporu času – rentgenování je přímo na křesle, nemusí se nikam odcházet, a snímek si můžeme prohlédnout za pár sekund na našem monitoru.

více...
Ortopantomogram (OPG)

5. Ortopantomogram (OPG)

je špičkový rentgenový přístroj, pro zhotovení velmi kvalitních „velkých „panoramatických snímků, pracující také na principu radioviziografie s použitím co nejmenší radiační dávky. Snímky zachycují celkový přehled všech zubů, horní a dolní čelisti, včetně přilehlých kostěných struktur.

více...
Intraorální kamera

6. Intraorální kamera

je zařízení, které umožňuje zobrazit těžko dostupná a viditelná místa v ústech pacienta na monitoru. Pomáhá tak pacientovi vidět to, co vidí lékař. Lékař proto může jasně vysvětlit aktuální problémy a způsob jejich ošetření.

více...
Air-flow - pískovač

7. Air-flow neboli pískovač

je přístroj, sloužící k profesionálnímu čištění zubů od povrchových pigmentací. Zajišťuje znovunavrácení původní bělosti zubů, ale nedochází k jejich vybělení. Pracuje na principu vysokého tlaku vody a vzduchu v kombinaci se speciálně granulovaným práškem bikarbonátem sodným, čistí důkladně i na anatomicky těžce přístupných místech.

více...
Piezo Newtron

8. Piezo Newtron

je přístroj s mnohým využitím, založený na principu piezo efektu (druh vibrací), které se přenášejí na nejrůznější koncovky a ty působí abrazivně, aniž by poškodily okolní měkké tkáně. Využíváme jej zejména k šetrnému odstranění subgingiválního zubního kamene na kořenech zubů, k odstranění některých pigmentací zubů a při broušení v protetice.

více...
Ultrazvuk

9. Ultrazvuk

je přístroj, využívající ultrazvukové technologie k odstranění zubního kamene, provizorních výplní a u ošetření kořenových kanálků v endodoncii. Speciálně vyvinuté tvrdokovové koncovky jsou ultrazvukem rozkmitány a umožňují šetrnou a traumatickou práci v ústech.

více...
Elektrokauter

10. Elektrokauter

Jde o přístroj, který pracuje s vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Používá se k ošetření měkkých tkání místo skalpelu k řezu a ke koagulaci (stavění krvácení).

Výhodou řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost, než při použití klasických chirurgických nástrojů a rychlejší hojení. Elektrokauter zvyšuje kvalitu ošetření dosažením optimálních podmínek potřebných pro daný výkon. Skutečnost, že upravovaná tkáň v průběhu řezu a hlavně bezprostředně po něm nekrvácí, umožňuje provést v jednom sezení výkony, které by při použití klasických řezných nástrojů vyžadovaly rozložení do dvou návštěv s několikadenním odstupem pro hojení ošetřované měkké tkáně. Velká část zubů s výraznější destrukcí zasahující pod úroveň dásně byla dříve považována za neošetřitelnou.

více...
Ultra-Vac

11. Ultravac

Přístroj pro vakuové tvarování folií s vestavěnou vakuovou odsávací pumpou. Na základě otisků chrupu pacienta se na tomto přístroji zhotoví individuální snímací pryskyřičné dlahy, které slouží jako ochrana zubů pro sportovce, jako nosiče gelu na bělení zubů a jiných léčebných past, a jako ochrana proti nočnímu skřípání zubů.

více...